Jak przeprowadzić audyt bezpieczeństwa w firmie?Jak przeprowadzić audyt bezpieczeństwa w firmie?
Ochrona informacji i danych to jedno z najważniejszych zadań we współczesnych przedsiębiorstwach. Obecnie wiele przedsiębiorstw narażonych jest na nieuczciwe działania konkurencji, szpiegowanie przemysłowe czy przestępczość gospodarczą. Aby zapobiegać owym zagrożeniom, warto przeprowadzić w organizacji audyt bezpieczeństwa. Najlepiej zlecić go profesjonalnej firmie z doświadczeniem, trudniącej się zawodowo wykonywaniem tego rodzaju usług.

 

Cel audytu

Celem audytu bezpieczeństwa jest znalezienie przede wszystkim potencjalnych lub rzeczywistych błędów oraz luk w konfiguracji urządzeń informatycznych, oprogramowaniu, aplikacjach i stronach internetowych, które mogą zostać wykorzystane do naruszenia bezpieczeństwa przetwarzanych informacji, wykradzenia danych klientów czy pracowników firmy itp. Dlatego warto jest przeprowadzić audyt pozwalający wykryć potencjalne niebezpieczeństwa i błędy systemowe jak najwcześniej. Wykonanie audytu już na etapie wytwarzania czy też przekazywania systemów teleinformatycznych do stosowania, daje możliwość osiągnięcia niezbędnego poziomu bezpieczeństwa w czasie późniejszego użytkowania.

 

Zakres audytu

W zakres audytu bezpieczeństwa wchodzi wiele działań. Przede wszystkim podstawą jest szczegółowa analiza i kontrola obecnego stanu funkcjonowania przedsiębiorstwa. W tym celu wykonuje się różnorodne testy bezpieczeństwa aplikacji i systemów informatycznych oraz penetracyjnych, przeprowadza ocenę podstawowych narzędzi systemu bezpieczeństwa, jak również infrastruktury materialnej oraz poziomu ochrony fizycznej obiektu, a także analizuje się stan faktyczny i przedstawia szczegółowo potencjalne zagrożenia, które grożą firmie.

 

<< Poprzednia aktualność | Następna aktualność >>

Masz więcej pytań? Zadzwoń!
500 189 251

Współpraca