Czym posługuje się prywatny detektyw? Narzędzia detektywistyczneCzym posługuje się prywatny detektyw? Narzędzia detektywistyczne
Sylwetka prywatnego detektywa nadal wielu osobom kojarzy się z tradycyjną lupą lub lornetką. Tymczasem współczesne technologie oferują wiele możliwości obserwacji i dokumentowania materiałów zebranych w czasie śledztwa. Warto jednak wiedzieć, że zawód detektywa jest uregulowany ustawą o usługach detektywistycznych, która jasno określa, jakie techniki są legalne i w pełni dozwolone, a które łamią bądź naruszają prawo.

 

Narzędzia przydatne w pracy detektywa

Codzienna praca detektywa wymaga nie tylko wyostrzonego zmysłu obserwacji i umiejętności łączenia faktów, ale również zaawansowanych technologicznie narzędzi. Trudno wyobrazić sobie zbieranie informacji bez profesjonalnego aparatu cyfrowego lub kamery video. Wiele z zebranych materiałów przez detektywa może później zostać wykorzystanych np. podczas rozprawy sądowej, dlatego muszą się one charakteryzować wysoką jakością.

Innym, niezwykle przydatnym przyrządem jest dyktafon, za pomocą którego można zarejestrować wypowiedzi lub rozmowy osób trzecich. Co ważne, wszystkie urządzenia tego typu dostępne są obecnie w zminiaturyzowanej wersji, dzięki czemu trudno je dostrzec. Podobnie będzie z wszelkiego rodzaju podsłuchami. Ich wykrycie jest możliwe dopiero przy użyciu specjalnych narzędzi. Należy jednak pamiętać, że rejestratory dźwięku i podsłuchy są wypożyczane, a niekiedy sprzedawane klientowi, gdyż prawo zabrania detektywom ich stosowania.

Równie popularnym narzędziem w pracy detektywa będzie nadajnik GPS. Ten element można jednak umieścić dopiero za zgodą właściciela. 

 

Nowoczesne narzędzia detektywistyczne

Kamera czy lustrzanka już zapewne na nikim nie robią wrażenia. Tego rodzaju narzędziami posługujemy się przecież na co dzień. Nieco inaczej wygląda kwestia dronów, które detektywi stosują coraz chętniej i częściej. Dzięki pomocy licencjonowanych operatorów współczesne drony mogą zbierać istotne materiały z trudnodostępnych miejsc bądź z powietrza. To prawdziwa innowacja oferująca zupełnie nowe możliwości.

 

Poprzednia aktualność | Następna aktualność >>

Masz więcej pytań? Zadzwoń!
500 189 251

Współpraca