Dowody w sprawie rozwodowej
Sprawa rozwodowa, szczególnie ta z orzekaniem o winie, potrafi trwać nawet kilka lat. Trzeba pamiętać, że nie jest ona walką na argumenty, ale na dowody. Aby ją zakończyć z sukcesem, warto zebrać takie materiały w jak największej ilości.

 

Co jest dowodem w sprawie o rozwód?

Za dowody w sprawie rozwodowej można uznać wszystko to, co ma szansę przyczynić się do wyjaśnienia sprawy, tzn. zeznania świadków, zdjęcia, e-maile, listy, dokumenty, SMS-y oraz nagrania, które mogą potwierdzić prawdziwość danych słów czy zarzutów.

Jeśli nie jesteśmy w stanie samodzielnie zdobyć materiałów dowodowych, a podejrzewamy np. zdradę współmałżonka, możemy skorzystać z pomocy specjalistów, czyli licencjonowanego biura detektywistycznego, które zajmuje się sprawami partnerskimi. Profesjonaliści potrafią w dyskretny i przede wszystkim skuteczny sposób zdobyć rozmaite potwierdzenia zdrady, takie jak nagrania, fotografie czy wydruki z rozmów. Prawidłowo złożony pozew z wieloma jednoznacznymi dowodami pozwoli zakończyć sprawę rozwodową z sukcesem, czyli z orzeczeniem o winie małżonka.

 

Jak przedstawić dowody?

Należy pamiętać, że wszystkie dowody oraz twierdzenia można przedstawić już w pierwszym piśmie procesowym, czyli w pozwie (w przypadku osoby zakładającej sprawę rozwodową) oraz w odpowiedzi na pozew (dotyczy osoby, która otrzymała pozew). Dlaczego? W późniejszym czasie może być trudno wprowadzić je do procesu rozwodowego, a co więcej - sąd ma prawo, zgodnie z przepisami, w ogóle ich potem nie przyjąć. Jeżeli istnieją ważne dokumenty, które powinny znaleźć się w pierwszym piśmie, a pozywający ich nie posiada, może poprosić sąd o zwrócenie się do konkretnej osoby i uzyskanie owych dokumentów.

 

<< Poprzednia aktualność | Następna aktualność >>

Masz więcej pytań? Zadzwoń!
500 189 251

Współpraca