Podsłuch w samochodzie – gdzie szukać?Podsłuch w samochodzie – gdzie szukać?
Podsłuchy czy też pluskwy, jak potocznie nazywa się jedne z najczęściej wykorzystywanych urządzeń szpiegowskich, mogą być montowane w bardzo rozmaitych przedmiotach oraz na niemal dowolnej przestrzeni - w biurze, w mieszkaniu lub w samochodzie.

Na samym początku warto wspomnieć, że sprzęt podsłuchowy jest obecnie ogólnodostępny. Produkty o najbardziej podstawowym zastosowaniu można zakupić nawet za 100-200 zł, a ich instalacja zwykle nie wymaga wsparcia ze strony fachowców. W praktyce oznacza to, że niemal dowolna osoba z naszego otoczenia jest w stanie podrzucić nam pluskwę. W których miejscach samochodu jej szukać? To zależy.

 

Urządzenia szpiegowskie montowane w samochodach - rodzaje i opcje

 

Poszczególne urządzenia podsłuchowe różnią się od siebie przede wszystkim zakresem zapewnianych funkcji oraz wielkością powiązaną z tym czynnikiem. Rozmiar sprzętu w sposób bezpośredni przekłada się na miejsca, gdzie może zostać zamontowany. Jeśli chodzi o najbardziej ogólną klasyfikację, urządzenia szpiegowskie stosowane w obrębie pojazdów dzielą się na:

 

Pluskwy przekazujące dźwięk, bez możliwości jego nagrywania

 

Ze względu na ograniczone funkcje, cechują się one małym rozmiarem, a co za tym idzie - olbrzymią ilością dostępnych obszarów montażu. Najczęściej można je znaleźć w podsufitkach, zagłówkach, kratkach nawiewowych oraz w przestrzeni pomiędzy przednimi fotelami. Dodatkowo mogą zostać zainstalowane również na widoku, np. jako element imitujący jeden z czujników autoalarmu.

 

Urządzenia podsłuchowe z opcją nagrywania

 

Nieco większe od wspomnianego wcześniej odpowiednika, jednak wciąż na tyle małe, że umożliwiają łatwy i nierzucający się w oczy montaż. Sprzęt może zostać ukryty np. w pendrivie, maskotce lub zawieszce samochodowej. Można także umieścić go luzem w schowku, czy też w jednej z kieszeni drzwi.

 

Sprzęt rejestrujący dźwięk i obraz

 

Czyli najrozmaitszego rodzaju mikrokamery z mikrofonami ukrywane m.in. w podsufitkach, lusterkach wstecznych oraz zagłówkach czy nawet w pojedynczych guzikach.

 

Samochodowe pluskwy GPS

 

Lokalizatory szpiegowskie to szczególny rodzaj urządzeń, ponieważ skupiają się nie tyle na rejestrowaniu dźwięków i obrazów, co na śledzeniu lokalizacji odwiedzanych przez ofiarę. Pluskwa GPS do samochodu może zostać zainstalowana zasadniczo wszędzie. W praktyce jednak w zdecydowanej większości przypadków montuje się ją w obrębie podwozia, które jest ogólnodostępne i nieużytkowane przez kierowcę w sposób bezpośredni. Urządzenia tego typu można znaleźć również w, komorach silnika,  przy akumulatorach, czy też w schowkach i apteczkach znajdujących się wewnątrz auta.

 

Skuteczne metody wykrywania podsłuchów i urządzeń szpiegowskich

 

Masz wyraźne podejrzenia dotyczące obecności sprzętu podsłuchowego w swoim samochodzie, ale samodzielnie nie udało Ci się wykryć podsłuchu? Powinieneś rozważyć zakup profesjonalnego detektora urządzeń szpiegowskich lub skorzystać z pomocy wyspecjalizowanego biura detektywistycznego. Powierzając sprawę ekspertom, nie tylko zlikwidujesz bieżące zagrożenie, ale również dowiesz się, w jaki sposób i za pośrednictwem jakich narzędzi zabezpieczyć swoją prywatność długotrwale.

Poprzednia aktualność | Następna aktualność >>

Masz więcej pytań? Zadzwoń!
500 189 251

Współpraca