Stara miłość nie rdzewieje! Jak odnaleźć dawnych znajomych?Stara miłość nie rdzewieje! Jak odnaleźć dawnych znajomych?
Życie jest tak bardzo skomplikowane, że trudno przewidzieć, co może się przydać w przyszłości. Dlatego nieistotne dziś informacje wyrzuca się do kosza, usuwa z komputera lub zwyczajnie zapomina. Czasem jednak okazuje się, nawet po wielu latach, że dane niegdyś uznane za nieważne (numery, adresy, nazwiska) dziś są na wagę złota. Poszukujesz dawnej miłości? Chcesz zorganizować spotkanie klasowe po latach, ale nie wiesz, jak skontaktować się z kolegami z klasy? Twoja przyjaciółka z dzieciństwa przeprowadziła się i zmieniła nazwisko? Straciłeś kontakt z dalekimi kuzynami? Co zrobić w takiej sytuacji? Jak odnaleźć dawnych znajomych?

 

Z pomocą w takich sytuacjach przychodzą prywatne agencje detektywistyczne. Jedną z gałęzi uprawianej przez nich dziedziny jest poszukiwanie zaginionych osób. Jak widać, bycie poszukiwanym wcale nie musi mieć kryminalnego czy tragicznego charakteru. Choć warto podkreślić, że stosowane metody są bardzo zbliżone, a co najważniejsze – skuteczne. Doświadczony w podobnych sprawach detektyw doskonale wie, co należy zrobić, aby odnaleźć starych przyjaciół.

 

W jaki sposób agencja detektywistyczna poszukuje dawnych znajomych?

 

Odnalezienie człowieka nigdy nie jest łatwym zadaniem. W przypadku utraty kontaktu ze starymi znajomymi duże ułatwienie stanowi jednak fakt, że przeważnie nie ukrywają się specjalnie. Nie istnieje jednak jedna metoda działania, która gwarantuje sukces. Detektywi są więc zmuszeni do stosowania indywidualnego podejścia za każdym razem.

Podjęcie tropu rozpoczyna się od wywiadu ze zleceniodawcą. Warto wtedy podzielić się dosłownie wszystkimi informacjami mogącymi pomóc w poszukiwaniach. Bardzo przydatne okazują się zdjęcia, na których widnieje dawny znajomy. Może przydać się do dalszego postępowania w terenie. Oprócz tego ważne są także zapamiętane szczegóły: jakiś znak rozpoznawczy, zainteresowania poszukiwanych osób czy ostatnie miejsce, w którym się ich widziało. Detektyw zadaje bardzo wiele drobiazgowych pytań pomocnych w pracy.

 

Dalsze etapy są różnorodne, a podjęte metody działania różnią się w zależności od przypadku. Profesjonalne agencje nie dzielą się swoimi procedurami ze względu na tajemnicę zawodową. Można jednak być pewnym, że przynajmniej w pewnej części będą one polegać na:

 

– obserwacji i sprawdzeniu byłych miejsc pobytu dawnych znajomych,

 

– wywiadach z osobami, które mogą ich znać,

 

– zdobywaniu informacji z administracji publicznej,

 

– wykorzystaniu własnych kontaktów.

 

Zakończenie współpracy z detektywami kończy się otrzymaniem danych kontaktowych do poszukiwanej starej miłości czy przyjaciół. Skorzystanie z tej informacji leży już wyłącznie w gestii zleceniodawcy.

 

Jak odnaleźć dawnych znajomych na własną rękę?

Niektórzy nie chcą korzystać z pomocy profesjonalistów. Wtedy zostaje im jedynie tzw. biały wywiad, czyli skorzystanie z jawnych źródeł, przede wszystkim w internecie. Czasami okazuje się skuteczny. Należy jednak pamiętać, że życie pisze różne scenariusze. Ludzie zmieniają nazwiska, miejsca zamieszkania, wygląd, mogą nie pamiętać swoich starych znajomych i nieufnie podchodzić do bezpośredniego kontaktu. Sieci społecznościowe i publiczne dane nie rozwiązują wszystkich problemów związanych z poszukiwaniem dawnych znajomych, choć oczywiście są opcją dostępną dla wszystkich. Znacznie skuteczniejsze okaże się skorzystanie z usług detektywistycznych.

Poprzednia aktualność | Następna aktualność >>

Masz więcej pytań? Zadzwoń!
500 189 251

Współpraca