5 rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze biura detektywistycznego5 rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze biura detektywistycznego
Niektóre sytuacje wymagają od nas konkretnego działania. Zanim jednak je podejmiemy, warto się zabezpieczyć i skorzystać z usług profesjonalnego detektywa. Wybór biura detektywistycznego może okazać się bardzo trudnym zadaniem, zwłaszcza gdy dotąd nie mieliśmy do czynienia z tego rodzaju działalnością. Dla wielu osób jest to zupełna nowość, dlatego warto dowiedzieć się, na jakie aspekty warto zwrócić uwagę zanim podpiszemy umowę z detektywem.

 

1. Posiadanie licencji detektywa

 

Każdy profesjonalny detektyw powinien posiadać licencję, dlatego podczas pierwszej rozmowy należy poprosić o jej okazanie. W ten sposób zyskamy pewność, że działa on zgodnie z prawem i jest uprawniony do wykonywania tego zawodu, a nie próbuje jedynie wyłudzić od nas pieniądze. Warto wziąć pod uwagę, że przed deregulacją zawodu egzamin na licencję detektywa zdawany był przed Komisją Państwową, w której zasiadali przedstawiciele prokuratury, sądu i policji . Natomiast po deregulacji egzamin państwowy został zastąpiony kursami i szkoleniami.

 

2. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej

 

Biuro detektywistyczne powinno zostać ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej, gdyż ten fakt stanowi zarówno zabezpieczenie interesów samego biura, jak i klienta. Pamiętajmy, aby koniecznie o nie zapytać.

 

3. Dostępność

 

Praca detektywa jest bardzo specyficzna, nierzadko wymaga ciągłej dyspozycyjności, nawet przez 24 godziny. Może się okazać, że jego usług będziemy potrzebować w godzinach nocnych lub w święta, dlatego trzeba zaznaczyć już na początku, że zależy nam na bezproblemowym kontakcie przez większość czasu.

 

4. Posługiwanie się nowoczesnymi narzędziami

 

Współczesna technologia oferuje detektywom wiele nowych możliwości, z których powinni skorzystać. Musimy zatem sprawdzić, czy wybrane przez nas biuro detektywistyczne dysponuje nowoczesnymi narzędziami i czy wykorzystuje je w codziennej pracy. Praktycznie zawsze przekłada się to na ilość i jakość zebranych dowodów.

 

5. Podpisanie umowy

 

Legalnie działające biuro detektywistyczne powinno podpisać z nami umowę cywilno-prawną. Po wpłacie zaliczki musi także wystawić odpowiednią fakturę lub paragon. Spełnienie tych wszystkich wymogów oznacza, że mamy do czynienia z rzetelną agencją i spokojnie możemy skorzystać z jej usług.

<< Poprzednia aktualność | Następna aktualność >>

Masz więcej pytań? Zadzwoń!
500 189 251

Współpraca