Sprawdzanie wiarygodności kontrahenta. Wywiad gospodarczy w biznesieSprawdzanie wiarygodności kontrahenta. Wywiad gospodarczy w biznesie
Podejmowanie współpracy z nowym podmiotem gospodarczym bądź inwestycja w prosperujące przedsiębiorstwo zawsze jest obarczona pewnym ryzykiem. Zawsze można spróbować oszacować, na ile będzie to krok opłacalny, jednak nigdy nie jesteśmy w stanie wziąć pod uwagę wszystkich zmiennych, zwłaszcza o charakterze losowym. Na co warto się zdecydować? Możemy uprzednio ubezpieczyć się przed możliwym oszustwem. W tym celu wykorzystywany jest właśnie wywiad gospodarczy, którego przeprowadzenie zleca się doświadczonemu detektywowi.

 

Na czym polega wywiad gospodarczy?

Do profesjonalnej analizy podmiotu gospodarczego stosuje się zazwyczaj wywiad handlowy bądź komercyjny. Opiera się on na legalnym i w pełni oficjalnym zbieraniu najistotniejszych danych dotyczących podmiotów gospodarczych, a także ich funkcjonowania i działalności. Sprawdzane są m.in. dotychczasowe realizacje, współprace, opinie klientów i współpracowników. Co daje przeprowadzenie wywiadu gospodarczego? Dostarcza potrzebnych informacji o kondycji wybranego przedsiębiorstwa, a także pozwala zapoznać się z jego sytuacją prawną. Możemy np. dowiedzieć się, czy firma, z którą chcemy wejść w spółkę, nie jest zadłużona.

 

Jakie informacje zbierze agencja detektywistyczna?

Detektyw może sprawdzić, czy dana firma prowadzi zarejestrowaną działalność gospodarczą oraz, czy posługuje się rzeczywistymi danymi. Jest to kluczowe przy podpisywaniu umowy. Ponadto dowiemy się, jak wygląda jej sytuacja finansowa (czy posiada długi, jeśli tak to na jaką kwotę, czy jest posiadaczem nieruchomości itd.). Detektyw potwierdzi także wiarygodność przedsiębiorstwa i sprawdzi jego powiązania biznesowe. Wyeliminowane zostaną więc wszystkie możliwe zagrożenia, które mogłyby nas spotkać w przypadku nawiązania współpracy z nieuczciwą firmą. Wywiad gospodarczy nie zawsze musi odnosić się do dużej firmy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dotyczył również pojedynczego kontrahenta.

<< Poprzednia aktualność | Następna aktualność >>

Masz więcej pytań? Zadzwoń!
500 189 251

Współpraca